Základní umělecká škola Ilji Hurníka, Praha 2 menumenu
Úvodní strana » Články
 • Obnova prezenční výuky hudebního oboru

  Od pondělí 12. dubna 2021 bude opět obnovena individuální výuka hudebního oboru (1 pedagog – 1 žák). Jak bude výuka probíhat: 1. Pedagog se s Vámi domluví, zda budete mít o prezenční výuku zájem. V opačném případě můžete pokračovat distančním způsobem. 2. Sólový zpěv a skupinová výuka bude nadále pokračovat distančním způsobem (hudební nauka, PHV, pěvecký sbor atd.) 3. Testování žáků není předepsané. 4. Kroužky dvou žáků budou rozděleny na individuální výuku po 25 minutách (např. u výuky kytary, zobcové flétny). Pedagog se s vámi domluví na změně rozvrhu. 5. Rodiče mladších žáků mají povolen vstup do budovy, musí však počkat na chodbě.

 • Poezie v nestabilním přenosu

  Ve čtvrtek 8. 4. 2021 od 18:00 se můžete těšit na online vystoupení literárně dramatického oboru "Poezie v nestabilním přenosu". Za naši ZUŠ vystoupí: Ondřej Nohýnek, Barbora Marková a Alžběta Šejnostová. Připojit se můžete zde: https://meet.google.com/wxr-ptnz-pkj

 • Velikonoční prázdniny

  Od čtvrtka 1. dubna do pondělí 5. dubna jsou na naší ZUŠ Velikonoční prázdniny. Výuka opět začne v úterý 6. dubna 2021.

 • Jarní prázdniny

  Od pondělí 22. února do pátku 26. února jsou na naší ZUŠ jarní prázdniny. Výuka opět začne v pondělí 1. března.

 • Komentář učitele: Múzy chodí pospolu i v době koronaviru

  Přečtěte si zajímavý článek Věry Herajtové, pedagožky LDO, o distanční výuce během pandemie. Článek najdete zde:Komentář učitele: Múzy chodí pospolu i v době koronaviru – Praha školská (prahaskolska.cz)

 • Jak rozvíjet talent dětí v době distanční výuky

  Přečtěte si inspirativní článek o distanční výuce, který napsala Petra Kučmašová, vedoucí našeho výtvarného oboru. I když se už nemůžeme dočkat, až se zase všichni setkáme v prezenčních hodinách, jsme moc rádi, že děti mohou nadále rozvíjet svůj talent i v této době. Jak výuka probíhá konkrétně na naší škole se dozvíte na webu "Praha školská".

 • Pololetní prázdniny

  V pátek 29. 1. 2021 jsou i na naší škole pololetní prázdniny. Distanční výuka začne opět v pondělí 1. února 2021.

 • Vánoční prázdniny

  Vánoční prázdniny proběhnou na naší škole ve dnech 19. 12. - 3. 1. Těšit se na vás budeme opět v pondělí 4. 1. 2021.

 • Obnovení prezenční výuky

  kolektivní výuka prezenční formou bude obnovena od pondělí 7. prosince. Vzhledem k vládním opatřením je nutné dodržet skupiny po 10 žácích a kde to bude možné, bude výuka probíhat s rouškou. Z organizačních důvodů bude hudební nauka nadále probíhat pouze distančním způsobem. Podrobnosti o jednotlivých oborech: Literárně-dramatický obor – bude probíhat beze změn dle pravidelného rozvrhu Výtvarný obor – bude probíhat beze změn dle rozvrhu Pěvecký sbor Coloreton – S. Mlynarczyková vás bude informovat E-mailem a na webových stránkách Coloretonu o rozdělení skupin Orchestry a soubory (Fénix, FeverBand, Vinohráček, Kolíček) – naši pedagogové vám zašlou aktuální informace Pimpinela – výuka bude probíhat beze změn Taneční obor, Dittrichova ul. – bude probíhat beze změn PHV – bude probíhat beze změn, ale žádáme vás o potvrzení docházky P. Čtveráčkové na Hudební nauka – bude nadále probíhat distanční formou prostřednictvím úkolů zveřejněných na webových stránkách školy Semináře a přípravný decho

 • Piana do škol

  Jistě jste zaregistrovali výzvu „Piana do škol“ nadace Karla Komárka, která zakoupila nástroje firmy Petrof odmítnuté čínským klientem po návštěvě předsedy českého senátu na Taiwanu. Klavíry a pianina se nadace rozhodla věnovat pečlivě vybraným českým školám. Ze 152 žádostí obdržených v rámci grantové výzvy odborná komise vybrala 16 škol, které v nejbližších dnech jeden z nástrojů získají. ZUŠ Ilji Hurníka se sice do tohoto nejužšího výběru nedostala, zato byla zařazena mezi ostatních 56 žadatelů, u kterých nadace navrhuje podporu ze strany sponzorů a partnerů nadace k získání nového nástroje. Díky tomu se může naše škola o klavír ucházet i nadále, a to formou sbírky na webových stránkách nadace . Budeme moc vděční za jakékoliv příspěvky i za sdílení. Moc děkujeme! Odkaz na projekt Piana do škol ZDE.

PVV

Made with Visme

3.-4. ročník

Made with Visme