Základní umělecká škola Ilji Hurníka, Praha 2 menumenu
Úvodní strana » O studiu » Akademie pro seniory

Akademie umění a kultury pro seniory HMP

Akademie umění a kultury pro seniory od 55 let je oblíbeným projektem hlavního města Prahy. Jeho hlavním posláním je umožnit pražským seniorům uměleckou seberealizaci v oboru, kterému se dříve věnovali a z různých důvodů se mu později už věnovat nemohli, nebo s jeho studiem se teprve rozhodli začít. Studium trvá tři roky a je pro všechny zájemce zdarma. K zahájení výuky nepotřebují studenti vůbec nic, pouze nadšení a silnou vůli, v hudebním oboru hudební nástroj a volný čas v dopoledních hodinách. Při přijetí neprobíhají žádné zkoušky, zkušení pedagogové přizpůsobí svůj přístup podle možností každého studenta, výuka je organizována jednou za čtrnáct dní, aby studenti měli možnost v klidu se připravit na příští výuku.

V ZUŠ Ilji Hurníka skončila v červnu 2019 první tříletá výuka, studenti Akademie měli zájem především o hru na klavír, kytaru, housle, violu, kontrabas, trubku, akordeon, o zpěv, o výtvarný obor a literárně-dramatický obor (divadlo). Od roku 2020 nemohl být z personálních důvodů otevřen výtvarný obor.

Pokud Vás cokoliv zajímá k Akademii umění a kultury pro seniory, napište řediteli školy na mail kloub@zusihurnika.cz

Brožura_Akademie_umění a kult pro seniory HMP_ZUŠ Praha 2 2019.pdf

Přihláška ke stažení:

 

Zpěvník 25 lidových písní pro klavír, určený studentům Akademie pro seniory. Autorem je PhDr. Miroslav Střelák, který zpěvník vydal vlastním nákladem. Zájemci, pište řediteli ZUŠ na adresu kloub@zusihurnika.cz

Zpěvník 25 lidových písní pro studenty Akademie pro seniory, Miroslav Střelák.jpg

 

 

 

PVV

Made with Visme

3.-4. ročník

Made with Visme