Základní umělecká škola Ilji Hurníka, Praha 2 menumenu

PaedDr. Pavel Kloub

Pavel_Kloub
Pavel Kloub pochází z Chomutova, kde vystudoval gymnázium a absolvoval LŠU v oborech kytara, klavír a literárně-dramatickém oboru. Po maturitě působil nejprve jako pedagog ZŠ Jirkov a LŠU Chomutov, v roce 1985 ukončil studium oborů český jazyk - hudební výchova na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem a Konzervatoř v Praze (u Jiřího Jirmala) v oboru klasická kytara. V roce 1990 se stal na žádost pedagogů ředitelem ZUŠ Evy Randové v Ústí nad Labem, o dva roky později v ZUŠ Praha 4 – Spořilov.

Potom působil přes dvacet let na ministerstvu školství, kde se zabýval problematikou rychle se rozvíjejícího uměleckého školství. Po odchodu z MŠMT pracoval krátce ve funkci zástupce ředitelky Konzervatoře Jana Deyla.
V roce 2015 se stal ředitelem ZUŠ Ilji Hurníka v Praze 2.

Ve volném čase se zajímá o harmonii, české a moravské pastorely, notografii a mineralogii. Rád se věnuje komorní hudbě, účinkuje v různých souborech (Musica a tre, Musica per tibia, Musica Festiva di Praga, Musica Giocosa, Musica Notturna), pro které upravuje repertoár s kytarou, zpěvem a sólovými nástroji. Pro Editio Bärenreiter Praha napsal sborník úprav pro flétnu a kytaru "Od renesance k ragtimu", pro Amos Editio Praha Nejoblíbenější valčíky Johanna Strausse pro dva sólové nástroje a kytaru. Spolupracuje také s Vydavatelstvím a nakladatelstvím Českého rozhlasu.

PVV

Made with Visme

3.-4. ročník

Made with Visme