Základní umělecká škola Ilji Hurníka, Praha 2 menumenu
Úvodní strana » O škole » Pedagogický sbor » Dvořáček Adam

Dvořáček Adam

AdamDvoracekAdam Dvořáček se začal klavíru věnovat pod vedením Marie Štěpánkové, rané zkušenosti nabýval též u Norberta Hellera či španělského klavíristy Carlose Pérez Vázqueze.
V letech 2015 a 2016 se účastnil kurzů Pražské konzervatoře u Ivo Kahánka a poté Pražskou konzervatoř vystudoval u Milana Langera a následně Libora Nováčka. Zúčastnil se také mistrovského kurzu litevského klavíristy Tomse Ostrovskise či konzultoval u Jana Bartoše a Igora Ardaševa. Vedle sólové a komorní hry (v současné době na AMU u Pavla Kudeláska) se věnuje korepetici sborů i sólových hráčů na koncertech doma i v zahraničí.

Zapojuje se umělecky i organizačně do různých projektů; např. organizace a provedení Beethovenova 1. klavírního koncertu na Pražské konzervatoři či organizace a provedení Beethovenovy Chorální fantazie na koncertě ke 250. výročí L. v. Beethovena s německými kolegy pod záštitou velvyslance SRN v Praze. Spolupůsobí v NeoKlasik orchestru – vedle organizační činnosti i jako komorní, orchestrální hráč i sólista. Výuce klavíru se věnuje od roku 2018.

PVV

Made with Visme

3.-4. ročník

Made with Visme